Akcja Szczęśliwe Podwórka. Podsumowanie projektów realizowanych w 2014 roku – film „Łódź - Mikroimaginacje”

Zapraszamy Was do zapoznania się z zeszłorocznymi dokonaniami podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z ulicy Gdańskiej 150. Powstały one w ramach jednego ze zwycięskich projektów w konkursie „Szczęśliwe podwórka. Wygraj dochód ze sprzedaży kalendarza Virako 2014”.

Kolejną placówką która wygrała w konkursie „Szczęśliwe podwórka. Wygraj dochód ze sprzedaży kalendarza Virako 2014” jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z ulicy Gdańskiej 150. Podopieczni tej placówki mieli okazję poznać magiczny świat filmu.

W warsztatach pod okiem profesjonalistów z łódzkiej szkoły filmowej dzieci uczyły się sztuki aktorskiej, ćwiczyły dykcję, układy choreograficzne i walczyły z tremą przed występami publicznymi. Sporo emocji wnieśli do projektu goście specjalni. Borys Szyc przeprowadził warsztaty aktorskie i filmowe, oraz parokrotnie odwiedzał dzieci, aby wspomóc je radą w trakcie trwania całego przedsięwzięcia. W łódzkim Toya Studios na planie filmu „Obywatel” dzieci spotkały się z Jerzym Stuhrem, gdzie miały okazję przyjrzećsię pracy nad udźwiękowieniem filmu, obejrzeć wybrane sceny pochodzące z tej produkcji, a także porozmawiać z wybitnym twórcą o tajnikach pracy nad filmem. Hiszpański temperament do projektu wniósł Conrado Moreno, który przeprowadził dla dzieci warsztaty z tańca i autoprezentacji.

Projekt zakończył się stworzeniem filmu „Mikroimaginacje” opowiadającego o marzeniach podopiecznych świetlicy. Wraz z dziećmi, w filmie reżyserii Wacława Mikłaszewskiego, wystąpili Borys Szyc, Jerzy Stuhr i Conrado Moreno. Uroczysta premiera miała miejsce w kinie Charlie i zakończyła się zasłużoną owacją na stojąco. Już teraz wróżymy podopiecznym świetlaną przyszłość i zachęcamy do obejrzenia efektów filmowych zmagań w przygotowanym przez dzieci filmie „Mikroimaginacje”. Naprawdę warto!