Finał Projektu Bo Należy być Przedsiębiorczym

Dzieci  w ramach inicjatywy „Bo Należy być Przedsiębiorczym” podczas warsztatów i spotkań z wolontariuszami z Centrum Korporacyjnego Banku BGŻ BNP Paribas,  opracowały strategię sprzedaży, hasła reklamowe, logotypy firm, sporządziły kosztorysy, a nawet opracowały recepturę babeczek, które wypiekły. Część praktyczna przeplatała się z teorią, doświadczeni Wolontariusze dokładali zaś wielu starań, aby dzieci powiększyły swoją wiedzę z zakresu finansów i ekonomii. Niewątpliwie im się to udało. Warto podkreślić także szczególne zaangażowanie wychowawców oraz trenera rozwoju zawodowego, którzy dołożyli wszelkich starań, aby cały projekt był przeprowadzony sprawnie i zgodnie z planem.

Zwieńczeniem etapu produkcyjnego  było dekorowanie babeczek w placówce, nie było to jednak spontaniczne działanie, ale misternie przygotowany plan. Każda ozdoba czy najmniejszy element dekoracyjny wykonywany był zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem. Nic nie mogło zburzyć końcowego efektu. Przekonać się o tym mogli wszyscy, którzy w Forum76. Business Centre, zgłosili się do tymczasowego punktu sprzedaży, który przygotowały dzieci . Babeczki wykonane przez podopiecznych świetlicy, wzbudziły ogromne zainteresowanie. Każdy zespół przygotował 48 małych dzieł cukierniczych, które szybko znalazły swoich Nabywców. Mimo, ze cena jednej sztuki była ustalona na 5zł, znaleźli się i tacy, którzy oferowali znacznie wiecej. Pozwoliło zebrać to prawie 550,00zł, które zostaną przeznaczone, zgodnie z wytycznymi dzieci, na potrzeby świetlicy.  

Choć akcja sprzedażowa zakończyła się dużym sukcesem, nie był to koniec wrażeń dla dzieci. Bowiem wszyscy Uczestnicy projektu, wraz z wolontariuszami i trenerem stawili się w placówce na uroczystym podsumowaniu. Każdy z młodych przedsiębiorców otrzymał dyplom i pamiątkowe gadżety od Banku BGŻ BNP Paribas, a najbardziej zaangażowane osoby mogły pochwalić się wyjątkowymi upominkami m.in. piłkami z autografami tenisistów. Pozostało jeszcze tylko uczcić całą akcję przy pizzy i wspólnych rozmowach..

Warto podkreślić szczególne zaangażowanie wychowawców, którzy dołożyli wszelkich starań, aby cały projekt był przeprowadzony sprawnie.

 

 „Bo Należy być Przedsiębiorczym” to jedna z inicjatyw  nagrodzonych przez Fundację BGŻ BNP Paribas w ramach corocznego Konkursu na najlepsze projekty społeczne. W IV edycji zrealizowanych zostanie 17 projektów angażujących ponad 100 pracowników Banku. Konkurs jest formą wolontariatu pracowniczego prowadzonego w Banku BGŻ BNP Paribas pod hasłem „Możesz na Mnie Polegać”.

Bo Należy być Przedsiębiorczym - Babeczki